Adana Sağlık Turizmi Derneği

Adana Sağlik Turizmi Dernegi, 2010 yili Nisan ayinda, eski Adana Valisi Sayin Ilhan ATIS’in onursal baskanliginda, Adana Milletvekili Sn. Necdet Ünüvar, Adana Büyüksehir Belediye Baskani, Ç.Ü. Rektör ve bazi bölüm dekanlari, Il Saglik Müdürü, Il Kültür ve Turizm Müdürü, Özel Saglik Kuruluslarinin ortaklari ve yöneticileri, Kamu Saglik Kuruluslarinin bashekimleri, orta kademe yöneticileri, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana temsilcisi, ÇUKTOB Baskani ve üyeleri, turizm acentalari, medikal tedarikçilerin katilimlari ile kurulmustur. Türkiye’de bir ilde Kamu ve Özel Sektör’ün bir araya gelerek kurdugu ilk genis katilimli sivil toplum kurulusu olan Adana Saglik Turizmi Dernegi ayni zamanda, Saglik Turizmi alaninda özel çalismalar yapmak üzere il düzeyinde kurulmus ilk Sivil Toplum Kurulusudur.

Kurulus amacimiz, “Saglik Turizmi” modelinin Adana ili için yeni bir atilim hamlesi olarak kabul edilip, rol modeli olma yolunda hizla ilerlemesidir ve yaptigi çalismalariyla her yil düzenlenen Mehmet Kemal Dedeman Arastirma ve Gelistirme Proje yarismasinin 2010 yili etabinin “Turizm” dalinda “Saglik Turizminde Destinasyon Yönetimi : Adana Modeli” projesi ile, “Birincilik Ödülüne” layik görülmüstür.

Dernegin kamu,üniversite ve özel sektör isbirliginin gücünü yansitan Yönetim Kurulu, Adana Il Saglik Müdürü, Il kültür ve Turizm Müdürü, Bazi Özel Hastanelerin Direktörleri, Çukurova Üniversitesi Tip Fakültesi Dekani, TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu Baskani, Çukurova Oteller Birligi Baskani’ndan olusmaktadir.

Adana Saglik Turizmi Dernegi, Saglik Turizmi kavraminin gelistirilmesi, paydaslarinin bilinçlendirilmesi ve egitimi, yeni pazarlarin olusturulmasi çalismalarinda kamu ve özel sektör isbirligi ile aktif rol alarak, uluslararasi ve ulusal alanda güncel gelismeleri de yakindan takip ederek hem sektörel gelisme ve hem de Adana’nin kalkinmasina katkida bulunacak çalismalarda yer alacaktir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis